Tärkeitä Yhteyksiä

Mökkien huolinnasta vastaa
Maritta Laurentti
0400- 954 660

Hätänumero 112

Suksibussi: Muoniontien ja Kätkäntien risteyksestä
Aikataulu: www.levi.fi/hissit/aikataulu.htm

Taksi
Levin Ulataksi (016) 106 441

Alko
Levi (016) 641 447
Kittilä (016) 643 510 www.alko.fi

Ensiapu
Kylpylän terveydenhoitaja (016) 646 132 www.hotellilevitunturi.fi
Levin Hissit Oy Eturinne (016) 641 652

Apteekki
Levi (016) 644 104 www.kittilanapteekki.fi/sirkka.htm
Kittilä (016) 643 030 www.kittilanapteekki.fi

Info
Levin Matkailuneuvonta (016) 639 3300
Hiihtohissit ja -liput (016) 641 246
Hiihtokoulu (016) 641 655
www.levi.fi

Kauneudenhoito
Kauneudenhoitola Merja 040 525 5290
Kosmetologinen hoitola (016) 641 376
Hotelli Levitunturi / kylpylä www.hotellilevitunturi.fi
Terveys- ja kauneushoitola Hotelli Sirkantähdessä (016) 640 415

Kaupat
Levi Market (016) 641 666 www.levi.fi/levimarket
Sirkan Kauppa (016) 641 119 www.levi.fi/sirkankauppa
Ski-Shop Eturinne (016) 641 652
Benetton-Shop, Gondoli (016) 641 378

Kirkko
Marian Kappeli 040 590 0731 www.kirkkopalvelut.fi/matkailupalvelut/marian_kappeli.html

Liikenneyhteydet
Eskelisen Lapin Linjat (016) 342 2160 www.eskelisen-lapinlinjat.com
- reittiliikenne ja tilausajot
Ilmailulaitos: Kittilän lentoasema (016) 3668 911 www.ilmailulaitos.com
Pekkalan Tunturilinjat (016) 642 042 www.levi.fi/tunturilinjat
- tilausajot
- lentokenttäbussi 0400 694 927
- Kolarin junabussi 0400 402 732
- linja-autot ja taksibussi 0400 765 197

Lääkäri
Kittilän terveyskeskus (016) 6487
- päivystys (016) 648 630
Kylpylä, Levihotelli ajanvaraus (016) 646 141 www.hotellilevitunturi.fi
Medi-Levi, Sirkantähti (016) 640 100

Pitopalvelu
Erämiehen Pitopalvelu (016) 644 525, fax (016) 644 526 www.levi.fi/eramies
- pitopalvelua ja mökkihuolintaa
Levin Seita (016) 643 843 www.levi.fi/levinseita
- ruokatoimitukset mökeille, juhlien ruokailut 0400 808 789

Suksihuolto (016) 641 659 www.levi.fi
SkiMac Suksivuokraamo & huolto (016) 644 411 www.patrol.fi
- Intersportin yhteydessä

Suksivuokraamo
SkiMac Suksivuokraamo & huolto (016) 644 411 www.patrol.fi
- Intersportin yhteydessä
Standard Eturinne (016) 641 652
Superior Rossignol Gondoli (016) 641 374
Superior Nordica Gondoli (016) 641 378
Family Etelärinne (016) 641 680
Maastohiihto Eturinne (016) 641 659 www.levi.fi

Sääpalvelu GSM-tunturisääpalvelu tekstiviestinä esim. "sää levi" numeroon 16161

Urheiluvälineliike
Sportia Naukkarinen (016) 642 156 www.levi.fi/naukkarinen KITTILÄ
Intersport Shop & Rental (016) 644 411, fax. (016) 644 413 LEVI

Viinimyymälä
Levin Viinikellari (016) 653 114 www.saunalahti.fi/~esiito1/viini kuningaskotkan kellari kappelin vieressä!
- viinimyymälä ja ravintola

Ryhmät ja yritykset
Maahissauna ja törmäkylvyt 040 7400 925 www.levi.fi/luvattumaa
- kota- ja liikeillalliset (TRUBADUURI JUSSILA)

Pelastushelikopteri lapissa

www.pelastushelikopteri-aslak.com/

[Sivun Alkuun]